KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12498058
*
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 21:44:09
1
300 kr
21/4 22:52:29
2
200 kr
21/4 22:52:29
1
250 kr (Budbetjänt)
21/4 22:53:25
2
300 kr
21/4 22:53:25
1
300 kr (Budbetjänt)
21/4 22:55:01
2
400 kr
22/4 14:32:10
1
500 kr
22/4 16:08:05
2
500 kr
22/4 16:08:05
1
500 kr (Budbetjänt)
22/4 16:39:17
1
Vinnande bud
22/4 17:59:15
2
600 kr
22/4 17:59:15
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 18:00:49
2
800 kr
22/4 18:00:49
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gideon Börje
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 21:44:09 | 1 | 300 kr |
21/4 22:52:29 | 2 | 200 kr |
21/4 22:52:29 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/4 22:53:25 | 2 | 300 kr |
21/4 22:53:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/4 22:55:01 | 2 | 400 kr |
22/4 14:32:10 | 1 | 500 kr |
22/4 16:08:05 | 2 | 500 kr |
22/4 16:08:05 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
22/4 16:39:17 | 1 | Vinnande bud |
22/4 17:59:15 | 2 | 600 kr |
22/4 17:59:15 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/4 18:00:49 | 2 | 800 kr |
22/4 18:00:49 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49